Čistenie fasády a nano impregnácia

Čistenie fasády Isokor

Je Vaša fasáda už rokmi zanesená od prachu či plesní, machu a rôznych ďalších nečistôt? Trápia vás čierne či zelené škvrny nad oknami, pod parapetmi, alebo rôzne škvrny a fľaky na fasáde? Máme pre vás komfortné riešenie v podobe služby “Čistenie fasády”

Obhliadka fasády pred čistením

V prvej fáze prevedieme odbornú konzultáciu a prípadne aj osobnú obhliadku, aby sme zistili, aký je rozsah znečistenia vašej fasády. Vďaka tomu dokážeme presne určiť, aké bude treba použiť technologické postupy a tiež vám budeme vedieť povedať presnú cenu za celú službu. Táto cena bude záväzná, nebude sa navyšovať o žiadne príplatky, a teda po skončení čistenia vás nečakajú žiadne prekvapenia.

Podľa výšky fasády tiež zistíme, či dokážeme objekt vyčistiť zo zeme alebo bude potrebné použiť plošinu. Čistenie fasády do výšky 14 metrov štandardne prebieha zo zeme za použitia teleskopických nástrojov. Vďaka teleskopickému náradiu dokážeme vyčistiť fasádu aj v miestach, kde je sťažený prístup kvôli malej medzere medzi dvoma domami, alebo kvôli blízkosti zelene.

Čistenie fasády a bezpečnosť

Proces čistenia fasády od prachu a mastnoty prebieha pri systéme Isokor za pomoci prírodného, rozložiteľného a zdraviu neškodného prípravku Isokor Facade. Prípravok je zložený z prírodných olejov a extraktov z rastlín, ktoré sú známe svojimi účinkami na mikroskopické organizmy. Suroviny sú spracované tak, aby dokonale odstránili aj mimoriadne staré a zájdené nečistoty.

Pokiaľ sa na fasáde nachádzajú škvrny spôsobené dlhodobým znečistením od plesní, tieto odstránime profesionálne a bez poškodenia zelene či iného biotopu v okolí technológiou Isokor Facade Professional.

So systémom Isokor je možné vyčistiť aj hrdzavé škvrny z fasády. Tieto škvrny sú pritom mimoriadne odolné. Vznikajú napríklad pri kontaminácii fasády železitou vodou, alebo pri uvoľňovaní hrdze z rôznych kovových prvkov na fasáde. Bežnými prostriedkami býva takmer nemožné ich odstrániť. S odborným prístupom a technológiou Isokor LMS je to možné. Radi pre vás odstránime aj tento typ znečistenia.

Impregnácia po čistení fasády

Keď je fasáda čerstvo vyčistená, naberá krásne pôvodné farby a doslova sa rozžiari. Pokiaľ by sme ju však nechali bez ochrany, tak otvorené póry, ktoré sme vyčistili od usadenín, sa už o veľmi krátky čas opäť stanú útočiskom novej nečistoty. Už do 2-3 rokov sa na nechránenej fasáde dokážu usadiť nové nečistoty v rozsahu, v akom boli na fasáde pred čistením. Vyčistená fasáda je hotovým lákadlom pre novú špinu, prach, mastnotu a plesne.

Rýchlemu opätovnému znečisteniu je našťastie možné veľmi jednoducho predísť. Stačí po vyčistení povrch ošetriť nanometrickou impregnáciou, a bude chránený na dlhé roky. Životnosť takéhoto ošetrenia dosahuje aj 15 rokov a bežne poskytujeme záruku na dobu 5-10 rokov podľa typu a stavu fasády.

Nanometrickú ochranu aplikujeme tak, že po vyčistení povrch ponecháme k vysušeniu a následne je ošetrený pomocou Isokor Facade Colour Revital, alebo Isokor SW EKO podľa charakteru podkladu – záleží pritom najmä od farby fasády a od jej stavu.

Impregnácia vytvorí na povrchu ochrannú sieť, ktorá nemení farebný vzhľad fasády ani neovplyvňuje jej paropriepustnoť, avšak efektívne odpudzuje vodu a prípadné nečistoty, ktoré by sa na fasáde usadili z premávky, jednoducho zmyje silnejšia búrka. Ošetrený povrch ostáva dlhodobo suchý a čistý, nedokážu sa na ňom množiť plesne, machy či riasy.

Revitalizácia fasádnej farby – ušetrite tisíce za nový náter fasády

Použitím Isokor Facade Colour Revital na staršiu farbu, ktorá je už od slnka vytiahnutá, dokážeme na fasádnej farbe do značnej miery obnoviť pôvodný odtieň a častokrát tak dokážeme odvrátiť potrebu aplikácie nového farebného náteru.

Samozrejme, pokiaľ zákazník chce zmeniť farbu fasády, radi pre vás vykonáme aj túto činnosť, no prvoradým cieľom je dokonale vám vyčistiť fasádu domu a ušetriť vám peniaze, ktoré by ste inak museli investovať do maľovania. Jedná sa pritom o nemalé sumy, rádovo o tisíce eur.

Čistenie fasády svojpomocne

Čistenie fasády si niekedy dokáže klient zabezpečiť aj vo vlastnej réžii, svojpomocne. V takom prípade vám ako zákazníkovi naši odborníci radi poradia, ako postupovať a aké prípravky budete potrebovať. Budeme vám nápomocní pri celom procese čistenia, aby ste s výsledkom vlastnej práce a účinkom prostriedkov Isokor boli maximálne spokojní.

Cenník

  • antibakteriálne čistenie fasády, odstránenie usadenín, rias:
    Podľa stupňa a druhu znečistenia
  • impregnácia fasády, ochrana pred znečistením:
    Podľa štruktúry a situácie objektu
  • Pre podrobnú kalkuláciu nás neváhajte kontaktovať na 0949 866 562 alebo na info@isokor.sk

cena dopravy: 0,20 eur / km, v rámci mesta Čadca doprava zadarmo

minimálna hodnota objednávky je 25 eur

Kontaktujte nás pre získanie cenovej ponuky

 Tel.: 0949 866 562

Kontaktujte nás pre získanie cenovej ponuky

 Tel.: 0949 866 562